Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne to jeden z tych przyjemniejszych obowiązków organizacyjnych. Jedynym ograniczeniem ich wyglądu jest budżet, jednak poza nim, możemy przebierać w tysiącach gotowych wzorów lub stworzyć swój własny, oryginalny. Pamiętajcie, że papeteria ślubna to nie tylko zaproszenia. Składa się na nią wiele innych elementów, które będziecie wybierać dużo później, jednak wizualnie powinny odpowiadać zaproszeniom.  O wszystkich produktach, składających się na papeterię ślubną pisałam tutaj.

Na co zwrócić uwagę wybierając zaproszenia na ślub?

Styl uroczystości ślubnej

Wybierając zaproszenia ślubne, przede wszystkim musicie zwrócić uwagę na styl waszej uroczystości. Robiąc eleganckie przyjęcie w pałacu, nie powinniście dawać gościom zaproszenia na wesele zrobionego z szarego, ekologicznego papieru, bo takie zaproszenie będzie odpowiednie do uroczystości w stylu boho lub rustykalnym. Możecie być pewni, że spotkacie się z całą różnorodnością zaproszeń. Ograniczając się jedynie do tych, pasujących do motywu przewodniego ślubu, z łatwością znajdziecie oryginalne zaproszenia ślubne, które pięknie podkreślą Wasz styl.

Oprócz stylu uroczystości, warto spojrzeć na Wasz styl. Zaproszenia na ślub odzwierciedlają nie tylko motyw przewodni, ale także to jakimi jesteście ludźmi. Mogę one przedstawiać Wasze hobby, ulubiony kolor, a nawet Wasze pierwsze wspólne zdjęcia!

 

                                   zaproszenia ślubne       zaproszenia ślubne

                                   zaproszenia ślubne       zaproszenia ślubne

Więcej projektów u Broda Zaprasza

Teksty na zaproszenia ślubne

Upewnijcie się, że czcionka, która pojawi się na zaproszeniu, jest wystarczająco czytelna. Najpierw ustalcie, jaką treść będzie zawierać zaproszenie, dopiero później dobierajcie do niej czcionkę. Ważne, aby te dwa aspekty ze sobą współgrały, tworząc efektowne i czytelne zaproszenie na wesele. Nadmiar wzorów czcionki w połączeniu z obszernym tekstem, może zepsuć przejrzystość formy, czyli Wasze zaproszenie nie będzie atrakcyjne.

Zaproszenia weselne a ich wielkość i kształt

Prostokątne, kwadratowe, okrągłe,zawinięte w rulon, w formie pudełka, a może w formie kilku osobnych kartek… Wybór nie jest prosty. I tak jak zostało zauważone na początku – ograniczenie stanowi jedynie budżet. To od niego zależy, w jakiej formie będzie Wasze zaproszenie. Im bardziej wymyślna forma, tym cena wyższa, dlatego zastanówcie się ile pieniędzy możecie przeznaczyć na zaprezentowanie danego stylu w formie zaproszenia.

                                     zaproszenia-slubne          zaproszenia-slubne

                                     zaproszenia-slubne        zaproszenia-slubne

 

Zaproszenia ślubne – cena

Tanie zaproszenia ślubne zaczynają się już od złotówki za sztukę. Należy jednak pamiętać o przeliczeniu ceny jednostkowej na ilość zaproszonych gości. Zawsze należy zamówić około 10% więcej zaproszeń, ponieważ możecie pomylić się z wysyłką lub wypisywaniem, albo w międzyczasie postanowicie doprosić kogoś jeszcze.

 

A Wy, jakie zaproszenia ślubne będziecie mieć na swój ślub? Pochwalcie się!

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat wyboru zaproszeń na wesele, to zapraszam do kontaktu!

4 thoughts on “Zaproszenia ślubne

 • 12/10/2018 o 12:50
  Permalink

  Zjawiskowo wygląda to zaproszenie w kształcie puzzli! Takich oryginalnych zaproszeń jeszcze nie widziałam.

  Odpowiedz
  • 12/10/2018 o 16:25
   Permalink

   Racja, są piękne 😉 Znamy podwykonawców, którzy są w stanie takie zrobić 🙂

   Odpowiedz
 • 12/11/2018 o 20:24
  Permalink

  Czy na ślub wypada zawsze dawać gościom białe zaproszenia?

  Odpowiedz
  • 12/11/2018 o 20:36
   Permalink

   Oczywiście, że nie! 😊 Kolor zaproszenia powinien być dopasowany do motywu przewodniego 😊

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *