Ślubna męska moda

Strój równie ważny jak ten dla Panny Młodej, choć ślubna męska moda nie zawsze stawiana jest na równi z białą suknią. Dziś zaprezentujemy Wam wskazówki, dotyczące ubioru przyszłego Pana Młodego.

ślubna męska moda

Ślubna męska moda

Zdecydowanie najbardziej pożądanymi strojami wśród mężczyzn są garnitury w kolorze granatowym, grafitowym lub szarym. Dodając do niego zamknięte klapy, kamizelkę, koszulę na spinki przykrytymi listwą, stworzycie formalny garnitur, wyróżniający się od tych noszonych do pracy. Unikajcie koloru czarnego, ponieważ bardzo szybko będzie widać na nim wszelkie drobinki kurzu. Dodatkowo ciemne barwy pochłaniają światło, przez co Panu Młodemu może być zbyt gorąco podczas ceremonii.

ślubna męska moda

Koszula dla pana młodego

Nawiązując do materiałów z jakich powinny być wykonane elementy stroju Pana Młodego, to najlepszy skład z jakiego może się składać koszula jest następujący: bawełna (lekko tkana sprawi że produkt nie będzie się wygniatał) z dodatkiem lnu (zapewnia przewiewność). Jeśli chodzi o długość rękawa, to niestety bez względu na porę roku, należy zakupić tą z długim rękawem. Wszelkie rozwiązania związane z krótkim rękawem, przeczą zasadom dobrego stylu.

Kolor- absolutnie nie porównujcie bieli sukni ślubnej do koloru koszuli! Często Panny Młode chcą dopasować barwy tych dwóch elementów. Należy jednak pamiętać, że szyje się je z różnych materiałów, więc dobranie idealnych odcieni będzie niemożliwe. Każda koszula w kolorze innym niż śnieżnobiałym, będzie wyglądała na starą, zżółkniętą i spraną! Warto zdecydować się na białe rozwiązanie, gdyż jest to oznaka szacunku zarówno dla Panny Młodej jak i gości weselnych.

ślubna męska moda

Materiał

Koniecznie zapoznajcie się ze składem materiałowym stroju! Chcąc się wyróżniać, Panowie wybierają garnitury, które mają lekko błyszczeć. Nie ma nic gorszego niż kreacja Pana Młodego uszyta ze sztucznych materiałów, imitujących jedwab. Taki produkt będzie w sposób nieatrakcyjny lśnił, dodatkowo nie przepuszczając powietrza. Gwarantujemy, że Pan Młody nie będzie się czuł komfortowo w takim wydaniu.

Najlepsze rozwiązanie? Wełna wysoko skrętna, która nie będzie się gniotła, jest cienka, przepuszczająca powietrze, a przede wszystkim bardzo ładnie się układa. Z tego materiału proponujemy uszycie garnituru oraz kamizelki. Podszewka powinna być zrobiona z wiskozy.

Kolor przewodni

Jeśli macie ustalony kolor przewodni wesela, zastanówcie się dwa razy czy warto podkreślać go w stroju Pana Młodego. Ślubna męska moda kategorycznie zabrania dodawania np. czerwonej muchy rumianym blondynom, krawatów w ziemnistych barwach śniadym brunetom. Kolor przewodni możecie podkreślić spinkami od mankietów.

ślubna męska moda

Jak widzicie, ślubna męska moda posiada pewne zasady, którymi koniecznie musicie się kierować wybierając kreację. Nie zapominajmy, że w ten piękny i wyjątkowy dzień, nie tylko Panna Młoda powinna wyglądać olśniewająco. Dobierajmy dla Panów Młodych odpowiednie materiały, kolory i fasony, aby i on czuł się najważniejszą osobą przyjęcia 😉

2 thoughts on “Ślubna męska moda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *