Ślub w plenerze

Ślub w plenerze

Czy wyobrażacie sobie swój własny ślub w plenerze? Złożenie przysięgi małżeńskiej w miejscu Waszego poznania czy pierwszego pocałunku? Romantyczne, prawda? Ślub w plenerze to bardzo popularna forma ceremonii za granicą, ale ten trend jest coraz bardziej popularny również w Polsce. Dziś prezentujemy Wam porady pt. „Ślub pod chmurką” 😉

ślub w plenerze

Zaczynamy od najtrudniejszego- formalności. Planując ślub w plenerze należy najpierw dowiedzieć się, jakich formalności należy załatwić. Dotyczą one zarówno ślubu kościelnego (czyli otrzymanie zgody od księdza oraz licencja na ślub poza kościołem) jak i cywilnego (należy napisać pismo z powodem organizacji ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego).

Miejsce na ślub w plenerze

Z całą pewnością wybór miejsca, gdzie odbędzie się ślub w plenerze musi być bardzo dobrze przemyślany. Najlepiej wybrać hotel lub restaurację, która ma możliwość organizacji przyjęcia w ogrodzie. Dzięki temu, macie zapewnione lokum, do którego możecie się przenieść w przypadku pogorszenia pogody. Jeśli zdecydujecie się na zorganizowanie przyjęcia, całkiem na wolnej przestrzeni, musicie się liczyć z ogromem zadań do wykonania. Wybierając takie miejsce, musicie mieć pewność o możliwości rozłożenia odpowiedniej wielkości namiotu, braku problemów związanych z oświetleniem oraz nagłośnieniem, potrzebujecie zgody właściciela, a także to pewnie na Was spadnie obowiązek wynajmu wszystkich krzeseł, stołów czy dekoracji.

Dekoracje

Bardzo dużym plusem organizacji ślubu w plenerze jest pełna swoboda dotycząca dekoracji. Na salach weselnych, właściciele często zabraniają wprowadzania własnych ozdób. W ogrodzie i namiocie macie możliwość zadbania o nawet najmniejsze szczegóły, tak aby całość wyglądała według Waszych marzeń. Jednak i w tym przypadku należy pamiętać o spójności wszystkich dekoracji.

Namiot

Przy wyborze namiotu koniecznie musicie wiedzieć, ile osób będzie na Waszym przyjęciu. To niezwykle ważna informacja, ponieważ od niej zależy powierzchnia namiotu, parkietu oraz ogrodu, w którym odbędzie się ślub w plenerze. Przyjmuje się, że podczas takiej uroczystości, na jednego gościa przypada 3 metry kwadratowe, a dodatkowy 1 metr kwadratowy na parkiet. Wiedząc ilu gości będzie na Waszej ceremonii, możecie z łatwością obliczyć, jak dużego namiotu potrzebujecie, aby każdy uczestnik wydarzenia czuł się komfortowo.

Menu weselne

Ten element organizacji ślubu w plenerze, ściśle powiązany jest z miejscem, w którym się odbędzie. Jeśli zdecydowaliście się na ogród przy hotelu – wszystkie posiłki można zamówić w ich restauracji. Natomiast w przypadku terenu wolnego, należy poszukać firmy kateringowej. Decydując się na takie rozwiązanie,  musicie pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego miejsca do przygotowywania posiłków, a także dostępie do zimnej i ciepłej wody.

Śluby w plenerze przeważnie odbywają się latem, dlatego warto skorzystać z możliwości zaserwowania gościom posiłków z grilla lub maksymalnie wykorzystać świeże owoce i warzywa.

Poinformowanie gości

Bardzo ważnym jest, abyście odpowiednio wcześnie poinformowali gości o planach na ślub w plenerze. Dzięki temu będą mieli szansę przygotować sobie odpowiednie do tego wydarzenia kreacje. Warto zakupić specjalne nakładki na obcasy, dla kobiet które zdecydują się przyjść w szpilkach. Sprawią one, że obcas nie będzie się wbijać w ziemię. Dodatkowo, pamiętajcie o zabraniu większej ilości kocy dla gości (przydadzą się do ocieplenia podczas chłodniejszych wieczorów), a także parasoli (na wypadek deszczu). Pomysłowym rozwiązaniem są również tabliczki informacyjne, wskazujące drogę do bufetu, łazienki czy parkingu.

ślub w plenerze

Jeśli Waszym marzeniem jest ślub w plenerze – koniecznie je zrealizujcie. Taka forma ceremonii jest bardzo atrakcyjna, wprowadza wyjątkowy klimat a także niezapomniane przeżycia.

A na ten moment, jeśli chcielibyście skorzystać z pomocy przy organizacji takiego ślubu – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *