Papeteria ślubna

Papeteria ślubna należy do najbardziej istotnych zadań (zaraz po sukni ślubnej), związanych z organizacją ceremonii zaślubin.

Obecnie dostępne są tysiące wzorów i szablonów papeterii ślubnej. Z tego całego ogromu ciężko jest wybrać te jedyne i wyjątkowe, które będą zdobić przyjęcie. Dlatego dziś, chcemy przybliżyć Wam tematykę związaną z całą papeterią ślubną 😉

Papeteria ślubna

Te papierowe kartki, niejednokrotnie podkreślają piękno uroczystości ślubnej. Wybierając zaproszenia ślubne należy pamiętać, że muszą one pasować do ogólnej scenerii przyjęcia. Na naszej drodze spotkałyśmy się z najróżniejszymi pomysłami na papeterię ślubną, m.in z: wykonanymi z papieru ekologicznego i z weluru, zamkniętymi w słoikach leśnych, z konfetti, w formie gazet czy zdjęć. Z całą pewnością firmy tworzące papeterię ślubną są w stanie zrealizować każdy Wasz pomysł.

papeteria ślubna

Czym jest papeteria ślubna?

Inaczej mówiąc, są to kartki z informacjami dla Waszych gości. W skład papeterii wchodzą:

-safe the date

To powiadomienia gości o planowanej uroczystości, wysyłane do ok. 6 miesięcy przed datą wesela i ślubu. Można je zrobić nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej kartki lub krótkiego wideo;

-zaproszenia

W nich informujemy gości o dacie, godzinie oraz miejscu ceremonii ślubu oraz przyjęcia weselnego. Zaproszenie jest zapowiedzią tego jak będzie wyglądało Wasze przyjęcie. To piękna pamiątka ślubna, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę. Polecamy wybór oryginalnych zaproszeń ślubnych, wykonanych na ciekawym papierze.

papeteria ślubna

-program ceremonii

Nie jest to obowiązkowy element papeterii ślubnej. Warto z niego skorzystać, jeśli chcemy zaprezentować gościom program ceremonii. Informacje takie pomogą zrozumieć gościom z innych regionów, z zagranicy lub innych wyznań wszelkie elementy ślubu i wesela. W programie (lub zaproszeniu) warto zaznaczyć wskazówki dotyczące dojazdu z miejsca ślubu na przyjęcie lub do hotelu.

-plan rozsadzenia gości

To dodatek do winietek ślubnych. Taki plan rozsadzenia gości ustawiamy w widocznym miejscy, zaraz przed wejściem na salę weselną. Dzięki temu goście szybciej odnajdą swój stół i przeznaczone dla nich miejsce. Plan pomaga uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i chaosu przy poszukiwaniach miejsca.

-winietki

Służą do zaznaczenia miejsca każdego gościa i od kilku lat są nieodłącznym elementem każdego wesela. To idealne rozwiązanie dla dużych i małych rodzin. Stosujemy je, aby nie doszło do sytuacji, w której komuś nie starczyło miejsca przy stole z najbliższymi mu osobami. Warto wykorzystać winietkę jako dodatek do małego upominku dla gości.

-numery stołów

Dodatek do planu rozmieszczenia gości. Pomagają one odnaleźć gościom stół przy którym mają miejsce. W ramach oszczędności, na drugiej stronie numeru stołu, można umieścić menu weselne.

-karty menu

Karty menu prezentują nie tylko posiłki, ale także godziny ich podania. Warto z nich skorzystać jeśli dajemy gościom możliwość wyboru posiłku (np. ryba albo mięso). Dzięki temu, przyjmowanie zamówień przez kelnerów przebiega dużo sprawniej. Dodatkowo przy posiłkach można zamieścić informację na temat składników, wywołujących reakcje alergiczne. Podanie godziny serwowania posiłków pozwoli uniknąć przegapienia ciepłego dania lub zbyt obfitego najedzenia się tuż przed.

 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tekstu, papeteria ślubna nie ma przed Wami żadnych tajemnic 🙂

 

W naszej galerii znajduje się mnóstwo inspiracji zaproszeń, winietek oraz innej papeterii.

Zapraszamy do oglądania i kontaktu!

Współpracujemy z wieloma firmami, dla których papeteria ślubna jest największą pasją. Dzięki temu macie gwarancję na naprawdę oryginalne dodatki ślubne.

 

2 thoughts on “Papeteria ślubna

  • 18/05/2018 o 15:23
    Permalink

    Przydatne rady, mi najbardziej podobają się zaproszenia minimalistyczne, z delikatnym motywem kwiatowym zapakowane w brązową kopertę 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *