Obrączki ślubne- jak wybrać te idealne?

Obrączki ślubne, czyli namacalny symbol miłości. Swoim okrągłym kształtem i tym, że nie posiadają końca ani początku symbolizują wieczność i stałość uczuć. To biżuteria, która będzie noszona na palcu przez całe nasze życie. Musi spełniać wiele kryteriów, aby była ponadczasowa i wytrzymała. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta obrączek, przez co pary młode mają ogromny problem z wyborem tych jedynych. Tą biżuterię będziecie nosić do końca życia, więc zapoznajcie się z podstawowymi informacjami na jej temat.

Standardowe obrączki

Obrączka musi być praktyczna.

Swoim kształtem nie może przeszkadzać w codziennych czynnościach. Musi być wykonana z trwałego kruszcu. Warto też pamiętać, że im więcej żłobień, diamentów itp. tym trudniej będzie później ze zmianą rozmiaru obrączki.

Surowiec

Najbardziej popularnym surowcem jest złoto, które występuje w dwóch kolorach: żółtym oraz biały. Istnieje też możliwość mieszania dwóch odcieni złota. Warto zwrócić uwagę także na próbę złota, czyli zawartość złota w 1000g stopu. Najbardziej popularna i trwała jest próba 585.

Jednak obecnie wybór surowca jest bardzo szeroki. Obrączki mogą być także wykonane ze srebra, z platyny albo tytanu.

Personalizacja

Dużo par decyduje się na wykonanie grawerów na obrączkach. Grawerują swoje ulubione cytaty czy tez imię przyszłego męża/żony oraz datę ślubu. Jest to dobry sposób dla zapominalskich,  aby pamiętali o nadchodzącej rocznicy ślubu 🙂

Wzory

Pamiętajcie, że kobieca i męska obrączka nie koniecznie musi być taka same. Modne jest odróżnienie damskiej obrączki poprzez zdobienie diamentem czy innego rodzaju kamieniem lub dodatkowym ozdobny rzeźbieniem. Pan Młody zaś może mieć obrączkę bez żadnych dodatków.

Nowoczesne pomysły na obrączki ślubne

Czasem wiążą się one z wyższym kosztem, ale to jedyna trwała pamiątka tego wyjątkowego dnia i  symbol waszej miłości , więc może warto rozważyć bardziej oryginalny wybór.

 

  • Z odbiciem Waszych linii papilarnych, zapisem głosu czy ekg Partnera

                                     obrączki     obrączki ślubne

więcej u: Grawernia, Wec

 

  • Z drewna i tytanu

obrączki ślubne

więcej u: NordWood

 

  • Z fantazyjnymi wzorami, zdobieniami, piaskowane czy tez pokryte satyną

                                                                 obrączki      obrączki

więcej u: Deka, Bizoe

 

  • Tatuowane

  obrączki obrączki

 

 

Które obrączki przypadły Wam do gustu? Stawiacie na klasykę czy bardziej oryginalne wzory? Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami na oryginalne i wyjątkowe pamiątki ślubne.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu! Konsultant ślubny zawsze służy pomocą i radą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *