Na czym nie oszczędzać organizując ślub

Na czym nie oszczędzać organizując ślub skoro wokół tyle wydatków? Lista rzeczy do zorganizowana wciąż długa, a budżet coraz szybciej się zmniejsza. Szukanie oszczędności to naturalne zadanie przy organizacji wesela. Niemal każda para młoda chciałaby mieć ślub jak z bajki, nie tracąc przy tym głowy i pieniędzy. O tym jak zaoszczędzić na organizacji wesela pisałyśmy tu.

Na waszych listach planujących wydatki, pojawi się kilka punków, dla których nie warto obniżać ceny. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najważniejsze elementy, których gorsza jakość, może zepsuć Wasz plan idealnego ślubu. Wiemy, że cena nie zawsze idzie z jakością, jednak na potrzeby wpisu, zakładamy tę zależność.

Na czym nie oszczędzać organizując ślub:

1. DJ/zespółNa czym nie oszczędzać organizując ślub

Tak naprawdę cała atmosfera wesela tworzona jest przez muzykantów. Zapewne nie chcielibyście, aby większość gości siedziała przy stołach, zamiast bawić się na parkiecie. Przy mało atrakcyjnej muzyce i braku ingerencji muzykantów w zabawę gości, możecie narazić się na wcześniejsze zakończenie przyjęcia weselnego, skończonego niezadowoleniem zaproszonych osób.

2. Suknia ślubna

Temat bardzo sporny – na sukni ślubnej radziłyśmy również oszczędzać. Można te dwie zależności połączyć ze sobą, poprzez wypożyczenie sukni z salonu, ale nie wybieranie tej najtańszej, tylko ze względu  na cenę. Wypożyczenie i tak będzie tańsze od zakupu. Decydując się na taki krok, przyszła panna młoda powinna wybrać taką kreację, z której będzie zachwycona.

3. Fotograf

Czasu nie cofniecie. Ślubu i wesela nie odegracie ponownie. To jeden z najpiękniejszych dni waszego życia, dlatego powinniście zadbać o wyjątkową pamiątkę. Koniecznie zatrudnijcie profesjonalistę do wykonania zdjęć na waszej uroczystości. Zanim zdecydujecie się na współpracę, poproście o portfolio i poczytajcie opinie na temat danego fotografa. Miejcie pewność, że wasze pamiątki przypomną wam ten cudowny dzień, bez złości na niewystarczającą jakość ujęć.

Na czym nie oszczędzać organizując ślub

 

 

4. Pierwsze danie i tort

Przyjeżdżając na salę weselną, goście przeważnie są głodni, ponieważ nastawiają się na dobre jedzenie na przyjęciu. Pierwsze danie powinno zrobić wrażenie na waszych gościach. Tylko nieliczna część będzie pamiętać, jakie dania zostały zaserwowane z biegiem imprezy. To na podstawie tego pierwszego, goście będą oceniać zadowolenie z przyjęcia.

Podobna sytuacja dotyczy tortu, który jest jednym z ważniejszych punktów wesela. Czeka na niego niemal każdy gość.

5. Obrączki ślubne

To symbol małżeństwa i wyjątkowa pamiątka dnia ślubu. Będziecie je nosić każdego dnia, aż do końca życia. Jubilerzy oferują najróżniejsze wzory obrączek, a ze względu na dużą konkurencję, czasem proponują rabaty. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć wyjątkowy model w przystępnej cenie. Podzielcie cenę obrączek przez ilość miesięcy jakie chcecie spędzić razem. Patrząc na to w ten sposób, wybierzcie te szczególne, ślubne pamiątki.

Organizacja ślubu nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy pamiętać o wielu kwestiach, które trzeba dobrze zaplanować. Konsultantka ślubna, pomoże Wam na każdym etapie przygotować niezapomnianą uroczystość, pamiętając o wszystkich zasadach.

Jeśli macie pomysły na czym nie oszczędzać organizując ślub – piszcie!

Komentarz do “Na czym nie oszczędzać organizując ślub

  • 23/11/2018 o 13:29
    Permalink

    Z własnego (i nie tylko) doświadczenia wiem, że na ślubie nie warto oszczędzać. Wiadomo zazwyczaj porównujemy różne oferty i ostatecznie wybieramy tą, która jest dla nas atrakcyjna cenowo, jednak gdy cena jakieś usługi jest niepokojąco niska, powinno to wzbudzić nasz niepokój. Przykładem są usługi foto oraz wideo. Zarówno film weselny, jak i zdjęcia to pamiątka na całe życie, dzięki którym będziemy mogli powrócić wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia, warto więc już dołożyć trochę pieniążków i zlecić to zadanie profesjonalistom a nie amatorom, bo konsekwencje mogą być naprawdę opłakane: http://kapitankamera.pl/bedziesz-zawiedziony-zlecajac-wideofilmowanie-amatorowi/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *