Jak oszczędzić na organizacji ślubu i wesela?

Czy można zorganizować ślub i wesele, tak aby obniżyć ich koszty nie tracąc wyjątkowego charakteru uroczystości? Jak oszczędzić na organizacji ślubu i wesela? To podstawowe pytania, które zadaje sobie wiele Par Młodych.

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że nie możemy oszczędzać na organizacji tego Wyjątkowego Dnia. Jest to tylko jeden raz w życiu i często stosowana jest znana zasada „zastaw się a postaw się”.

Jednak czy jest to konieczne? Przy planowaniu wesela musimy postawić sobie zasadnicze pytanie:

Co jest tak naprawdę nam potrzebne? Co jest dla nas ważne?

Zastanówcie się czy niezbędny jest najpopularniejszy fotograf w mieście? Czy do ślubu musi wieźć Was bryczka czy tez najdroższy samochód? Istnieje wiele rożnych alternatyw i rozwiązań, które także spełnią Wasze oczekiwania.

Poniżej przedstawimy Wam kilka rad, które nakierują Was na małe oszczędności. Tak, aby wraz z pięknymi wspomnieniami pozostały też dodatkowe środki, które możecie przeznaczyć na wymarzoną podróż poślubną.

  • Negocjujcie  

Nie bójcie się i pytajcie o zniżki i gratisy! Nic na tym nie tracicie, a bardzo dużo możecie zyskać. Wiele firm oraz podwykonawców może pozwolić sobie na obniżkę ceny oraz pójście na pewne ustępstwa, dlatego warto próbować.

  • Przemyślcie liczbę gości

Przy układaniu listy gości naprawdę mocno przemyślcie, kogo chcecie zaprosić. Na początek stwórzcie listę wszystkich planowanych gości, a potem powoli zacznijcie skracać daną listę.

Pamiętajcie, że zasada o zapraszaniu osób, które też Was kiedyś zaprosiły do siebie na ślub, nie jest obowiązkowa.

  • Zamiast kupować suknię ślubną – wypożycz

Warto przed pójściem do salonu sukni ślubnych i kupieniu tej z najnowszej kolekcji poszukać innej, tańszej opcji odnalezienia wymarzonej kreacji. Rozważ wypożyczenie sukni lub uszycie wybranego modelu przez krawcową.organizacja ślubu

 

  • Samochód ślubny

Droga limuzyna, dorożka czy zabytkowe auto? To dosyć spory wydatek, którego możemy się w łatwy sposób pozbyć. Popytajcie i rozejrzyjcie się dookoła. Może znajomi lub rodzina mają takie auto, którym mogliby Was zawieźć do ślubu.

organizacja ślubu

 

  • Prezenty dla gości

Obecnie bardzo modne jest przygotowanie dla gości specjalnych drobnych podarunków w ramach podziękowań za spędzenie tego wyjątkowego dnia z Wami. Jednak zastanówcie się, co sami byście zrobili z takim gadżetem po weselu? Zazwyczaj jest on oglądany tylko chwilę, a potem zakurzony leży w kącie.

W tym przypadku sprawdzą się drobne, słodkie podziękowania w formie ciasteczek, które Pary Młode będą mogli wykonać sami wkładając w to ogrom serca.

organizacja ślubu

 

  • Co za dużo to niezdrowo, czyli natłok atrakcji weselnych

Musicie mocno zastanowić się czy taka atrakcja jest wam potrzebna. Warto zdecydować się jedynie na jedną/ dwie możliwości dostępnych na rynku opcji atrakcji.  Warto też rozważyć alternatywy profesjonalnych usług. Zamiast fotobudki możecie poprosić wynajętego fotografa o zrobienie gościom zdjęć z akcesoriami albo pożyczyć polaroidy (od znajomych i rodziny) i pozwolić stworzyć gościom własny fotoreportaż z dnia ślubu i wesela. Piękny efekt da również rozdanie gościom sztucznych ogni lub glow sticków w zamian za puszczanie lampionów czy kosztowy pokaz fajerwerków. Dodatkowo możecie całkiem zrezygnować z organizacji atrakcji. W zamian, poproście orkiestrę o zorganizowanie wspólnej zabawy dla gości. W tym przypadku świetnie sprawdzi się taniec bengalski, który ma bardzo proste zasady, a ubaw jest ogromny.

organizacja ślubu

  • Poprawiny

Jeżeli zależy Wam na ograniczeniu budżetu warto zrezygnować z organizacji poprawin. Zamiast wydawać pieniądze na wynajem kolejnego dnia na sali, wykorzystajcie jedzenie oraz napoje, które Wam zostanie i zorganizujcie grilla lub małe spotkanie dla najbliższego grona osób.

 

Dodatkowo, warto zastanowić się nad zatrudnieniem konsultanta ślubnego, który pomoże Wam zmieścić się w określonym budżecie, a nawet go zmniejszyć. Wykorzystując swojego doświadczenie, zniżki od podwykonawców oraz znalezienie wielu ciekawych, mniej kosztownych rozwiązań możecie stworzyć coś wyjątkowego 🙂 Zapraszamy do kontaktu. 

Kochani skorzystanie tylko z kilku wyżej wymienionych pomysłów, na pewno pozwoli Wam zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Nie musicie od razu rezygnować z dużego i wesela i wszystkich atrakcji. Po prostu rozsądnie wybierzcie to, czego najbardziej potrzebujecie.

W tym cały szaleństwie przygotowań i gorączki ślubnej pamiętajcie, że najważniejsza jest składana przez Was przysięga oraz to, że obok macie swoja Ukochaną Drugą Połówkę, z którą chcecie spędzić całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *