DJ czy zespół muzyczny?

Zapewne są tu osoby, pamiętające że jeszcze kilka lat temu, DJ na weselu nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Pary Młode zdecydowanie stawiały na muzykę graną na żywo. Moda nieustannie się zmienia, dlatego dziś nie jedna para musi zmierzyć się z ważną decyzją jaką jest wybór pomiędzy DJ a zespołem weselnym. Kogo wybrać? DJ czy zespół muzyczny powinien zagrać na Waszej uroczystości?

Naszym zdaniem obie możliwości mogą sprawić się cudownie. Wszystko zależy od profesjonalizmu i umiejętności muzyków. Oto kilka wskazówek, którymi powinniście się kierować podejmując decyzje:

DJ czy zespół muzyczny?

Repertuar

Kwestia, którą koniecznie należy ustalić przed weselem. Zróbcie listę piosenek, których nie chcecie usłyszeć podczas zabawy, a także tym, które obowiązkowo muszą się pojawić. Może okazać się, że zespół odmówi zagrania niektórych utworów  (a dla DJ-a nie będzie najmniejszego problemu).

Przy ustalaniu repertuaru, starajcie się tak dobrać listę, aby pomieszać gatunki muzyczne. Pamiętajcie, że goście mają różne gusta i cała noc z piosenkami wyłącznie w stylu disco polo, może sprawić wcześniejsze opuszczenie wesela przez niektóre pary.

dj czy zespół muzyczny

Kontakt z gośćmi

Jeśli zależy Wam na zabawie przy stołach, interakcji muzyka z gośćmi, to zdecydowanie lepiej w tej roli odnajdzie się zespół muzyczny. Stworzą Wam oni niepowtarzalny klimat, dzięki muzyce granej na żywo. Zespół może Wam towarzyszyć również, np. podczas błogosławieństwa. Zatrudniając DJ’a, warto zadbać również o wodzireja, który poprowadzi ewentualne zabawy z gośćmi.

Muzyka na żywo

Tu faworytem jest oczywiście zespół muzyczny. Należy jednak pamiętać, że wokalistka może nie być w stanie zaśpiewać każdej piosenki, tak jakbyście sobie tego życzyli. Jeśli zależy Wam na usłyszeniu oryginalnych wykonań, to powinniście poszukać DJ’a.

Cena

Przeważnie cena za wynajem DJ’a jest niższa od wynajmu zespołu. Biorąc kapelę, płaci się za każdą dodatkową osobę. Jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest tańsza. Zależy to bowiem od profesjonalizmu oraz sprzętu jaki posiadają obie jednostki.

Przerwy

DJ potrzebuje krótszych przerw od zespołu muzycznego. Dodatkowo ma możliwość puszczenia muzyki również podczas swojej przerwy, dzięki czemu nie ma potrzeby przerywać gościom zabawy.

dj czy zespół muzyczny

DJ czy zespół muzyczny – ogólne porady:

  • przed podpisaniem umowy, koniecznie zapoznajcie się z portfolio muzyków (nagrania wideo z poprzednich uroczystości),
  • nie opierajcie się jedynie na rekomendacjach innych osób – każdy ma inne preferencje odnośnie muzyki i zabawy,
  • bardzo dokładnie omówcie cały repertuar,
  • ustalcie jakie zabawy mogą być przeprowadzone podczas uroczystości (a które nie mogą się pojawić),
  • jeśli Wasi świadkowie nie są parą, uprzedźcie muzyków o ominięcie przyśpiewek na temat „słodzenia wódki”,
  • ustalcie długość i ilość przerw muzyków,
  • koniecznie przedstawcie Wasze warunki odnośnie spożywania alkoholu przez muzyków,
  • podpiszcie bardzo dokładnie napisaną umowę, określające powyższe porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *