Dekoracje ślubne

Sami organizujecie wesele i nadszedł czas na dekoracje ślubne? Nie wiecie co wybrać, aby dekoracje podkreśliły styl wesela? Świetnie trafiliście! Dziś poradnik pt. „Dekoracje ślubne”

Wybierając dekoracje:

  • Dekoracje weselne muszą do siebie pasować! Wszystkie 😉 Nie sugerujcie się ilością, tylko spójnością.
  • Nigdy nie zgadzajcie się na dekoracje ze sztucznych kwiatów. Będzie taniej, ale nienaturalnie i  mniej efektownie.
  • Pamiętajcie, aby najpierw sprawdzić oświetlenie sali. Może okazać się, że Wasze dekoracje ślubne będą zupełnie inaczej wyglądały przy świetle sali.
  • Wybierając kwiaty sugerujcie się nie tylko ich wyglądem, ale również zapachem. Kwiaty ślubne nie mogą pachnieć zbyt intensywnie – zapach taki może bardzo przeszkadzać gościom.
  • Dekoracje ślubne mają być odzwierciedleniem Was. Jako kolor przewodni możecie wybrać połączenie Waszych ulubionych. Tematyką może być również Wasza wspólna pasja.

Dekoracje ślubne kościoła

Nie każdy ksiądz pozwoli Wam na każdą dekorację. Często księża mają umowę z florystkami i jeśli zechcecie zatrudnić swoją- będziecie musieli dodatkowo zapłacić (albo w ogóle nie zgodzi się na Waszą florystkę). Dlatego pamiętajcie, aby zapytać o możliwość Waszej dekoracji ślubnej w kościele. Dodatkowo, w dniu Waszego ślubu, w danym kościele mogą obywać się inne śluby. Koniecznie o to zapytajcie. Jeśli okaże się, że nie jesteście jedyni- dekoracja kościoła powinna być tańsza.

dekoracje ślubne dekoracje ślubne

 

 

 

 

 

 

Dekoracja sali weselnej

Już podpisując umowę wynajmu sali weselnej, powinniście zapytać o ślubne dekoracje. W umowie powinno być dokładnie opisane, co zawiera cena wynajmu a co nie. Jeśli chcecie, sami zająć się dekoracją sali weselnej lub zatrudnić do tego profesjonalistkę – odnotujcie to w umowie. Powinniście pamiętać także o:

  • zapytaniu, kiedy zostanie Wam umożliwiona dekoracja sali weselnej oraz kiedy musicie ją sprzątnąć.
  • odwiedzeniu sali weselnej wraz z dekoratorem, który powie Wam jaka dekoracja weselna będzie odpowiednia.
  • jeśli w cenie wynajmu macie zapewnione kwiaty – poproście o zdjęcia i również opiszcie to w umowie. Czasem okazuje się, że sale przygotowują ozdoby ślubne ze sztucznych kwiatów, w kolorystyce która niekoniecznie pasuje do Waszego motywu przewodniego.

Wybierajcie kwiaty, które swoim zapachem nie będą przeszkadzać Waszym gościom. Jednocześnie muszą długo utrzymywać świeżość. Pamiętajcie również o tym, że dekoracja stołu weselnego musi być tak ułożona, aby nie uniemożliwiała gościom sięgania po jedzenie i picie.

  dekoracje ślubne dekoracje ślubne dekoracje ślubne

 

 

 

Dekoracja samochodu

Na początku zastanówcie się czy jest Wam ona w ogóle potrzebna. Do niektórych aut, po prostu nie trzeba dobierać dekoracji, gdyż same w sobie są atrakcyjne. Chcąc podkreślić, że dany samochód wiezie państwa młodych, wystarczy nałożyć odpowiednie tablice rejestracyjne.

Dekoracja samochodu na ślub jest jedynie dodatkiem całej dekoracji. Nie przesadzajcie z wielkością, aby nie ograniczyć widoczności kierowcy. Decydując się na żywe kwiaty, dobierzcie takie które są odporne na warunki pogodowe. Wynajmując samochód do ślubu, koniecznie zapytajcie właściciela na jakiego rodzaju sposób przyczepiania dekoracji wyraża zgodę (taśma dwustronna, przyssawki).

dekoracje ślubne dekoracje ślubne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli macie już dekoracje, a teraz potrzebujecie papeterii ślubnej, zapraszam do lektury artykułu Papeteria ślubna 🙂

Zapoznajcie się również z moją ofertą! Zapraszam do kontaktu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *